D​ź​wi​ę​kowa mapa Gdyni

by Muzeum Miasta Gdyni

supported by

Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

30 PLN  or more

1.
Orłowo 06:47
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Port Gdynia 06:34
10.

about

Miastofonia to unikatowy album muzyczny, będący portretem dźwiękowym Gdyni. Dźwięki morza, śpiew ptaków, szum samochodów czy też melodie wygrywane przez portowe dźwigi dają pełen obraz tego, jak brzmi ‘miasto z morza i marzeń”.

Przez kilkadziesiąt minut słuchacz pokonuje muzyczną trasę wiodącą ze spokojnej nadmorskiej dzielnicy Orłowo aż po wysuniętą daleko na północ Osadę Rybacką, mijając po drodze tętniące życiem rejony Śródmieścia, Kamiennej Góry oraz tereny portowe.
Odgłosy życia w mieście spaja dyskretna i wciągająca elektronika oraz zaskakujące rytmiczne podkłady. Miastofonia relaksuje, intryguje i…uzależnia.

Autorem płyty jest gdynianin Michał Jeziorski, znany również jako Spika. Ceniony twórca muzyki ambientowej, znany ze współpracy m.in. z Requiem Records, jako pierwszy podjął się wyzwania stworzenia nowoczesnego miejskiego soundtracku, nawiązującego zarówno do klasycznych twórców gatunku takich jak Brian Eno czy Aphex Twin, ale przede wszystkim zainspirowanego jego rodzinnym miastem. Wydawcą albumu jest Muzeum Miasta Gdyni.

Bandcamp : bandcamp.com/miastofonia
Facebook : www.facebook.com/Miastofonia
Muzeum Miasta Gdyni : www.muzeumgdyni.pl
Facebook Muzeum Miasta Gdyni : www.facebook.com/muzeummiastagdyni

-------------------------
Miastofonia is an essential sound portrait of Gdynia. Innovative music album, made by ambient musician Michał Jeziorski (also known as Spika) is a journey through city’s most interesting places and districts.

Sounds of the sea, industrial noises, shimmering trees, footsteps and roaring engines, along with rhythmic and smooth synth lines, are both relaxing and…addicting. Listening to Miastofonia is like taking a walk through the city without leaving your house.

Miastofonia combines classic ambient sounds and field recordings inspired by Brian Eno and Aphex Twin and blends them with downtempo, chillout and…unique atmosphere of Gdynia city.
Album is released by Gdynia City Museum.

Bandcamp : bandcamp.com/miastofonia
Facebook : www.facebook.com/Miastofonia