Pos​ł​uchaj autobiografii Heleny Urbaniak "Iskierki w mroku" cz​ę​ś​ć 2

from Fragmenty ksi​ą​ż​ki "Iskierki w mroku" by Muzeum Miasta Gdyni

Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

name your price

about

Wyjątkową historię Heleny Urbaniak poznaliśmy w trakcie zorganizowanego w Muzeum Miasta Gdyni spotkania autorskiego, wokół jej książki: „Iskierki w mroku”. , Pani Helena , w dzieciństwie straciła wzrok, dziś jest nauczycielką dzieci z dysfunkcją wzroku. Autorka zamarzyła również o napisaniu swojej autobiografii i co więcej, marzenie to zrealizowała.

„Kiedy 2 lata temu kończyłam 80 lat, naszła mnie taka oto refleksja: jestem u schyłku życia, a kiedy odejdę z tego świata, nic po mnie nie pozostanie, bo nie mam potomstwa, malować nie umiem, więc może przydałoby się chociaż napisać książkę, z której wyniknęłaby prawda o takim życiu, które choć nie jest proste, można przeżyć wygrywając niejeden los”. Autobiografia Pani Heleny Urbaniak jest pozycją obowiązkową ,nie tylko dla środowiska osób niewidomych, ale zwłaszcza dla tej większości z Nas widzących. W cztery kolejne piątki lipca zapraszamy do odsłuchania tej niezwykłej biografii.

Czyta: Patrycja Wójcik
Realizacja i produkcja nagrania, muzyka: Michał Miegoń / Sound 8 Gdynia facebook.com/sound8gdynia

from Fragmenty ksi​ą​ż​ki "Iskierki w mroku", released July 23, 2020
Voice: Patrycja Wójcik